logo3

Recenzje

The Last Stand - recenzja by Cade

Od kilku ładnych lat Sabaton działa niczym dobrze naoliwiona machina wojenna: w regularnych odstępach czasu wypuszcza, niczym pociski, kolejne płyty. Dwuletni cykl, jaki stał się tradycją zespołu od 2008 roku i tym razem został zachowany: 2 lata po ostatnim albumie studyjnym, "Heroes", światło dzienne ujrzał jego następca, któremu nadano tytuł "The Last Stand".

Jak wyjaśnił Joakim Brodén – wokalista i lider Sabatonu – w niedawnym wywiadzie udzielonym specjalnie dla portalu wyspa.fm, tytuł najnowszego dzieła grupy nie ma wcale sugerować rychłego zakończenia działalności przez zespół (czego obawiało się wielu fanów), a jedynie nawiązywać do tematyki zamieszczonych na nim utworów. Tym razem Jocke i spółka skupili się bowiem na opowiedzeniu historii szeroko rozumianych „ostatnich bitew” – takich, które na trwale zapisały się w historii ludzkości.

Czytaj więcej...

Heroes - recenzja by Adriano

Nie zauważyłem zmiany członków zespołu. Może dlatego, że materiał w większości skomponował Joakim? W którymś z wywiadów przeczytałem (chyba nawet na tej stronie), że Thobbe miał jakieś propozycje ale były za mało "sabatonowe" i nie przeszły. Pewnie wniosłoby to odrobinę świeżości, a może wręcz przeciwnie?

 

Czytaj więcej...

Heroes - recenzja by Cezar

Dwa lata po wydaniu „Carolusa” doczekaliśmy się nowego albumu spod szyldu Sabatonów. „Heroes” – bo taki tytuł nosi najnowsza płyta – przenosi nas w czasy drugiej wojny światowej aby ukazać niezwykłe historie ludzi którzy przez swe czyny zasłużyli na miano bohaterów.

Czytaj więcej...

Coat of Arms - recenzja by Frodli

Dwa lata od epickiego „The Art Of War” światło dzienne ujrzał kolejny długograj Szwedów. Kolejny (czwarty) raz na warsztat zostało wzięte rzemiosło wojenne XX wieku. Po przerwie nagrana została kolejna (trzecia) część Metal Medley. Kolejny (drugi) raz duma narodowa Polaków została mile połechtana utworem o naszym narodzie. Jak zapewne zauważyłeś drogi czytelniku, odliczam tutaj od czterech, a więc 4, 3, 2...

Czytaj więcej...

The Art Of War - recenzja by Chainsaw

Nie wiem jak oni to robią, nie wiem kto im dał taki talent - ale jedno jest pewne - wielu chciałoby grać tak jak oni. Zresztą może nie tylko grać, bo i scenicznej prezencji Szwedów nie można nic zarzucić, a wręcz przeciwnie, życzyłbym sobie by inne zespoły były tak żywiołowe. Kolejna genialna pozycja w dyskografii, przyniosła nam cały arsenał nowych, koncertowych pewniaków, jak i pięknych marszowo/epickich kompozycji. Panie i Panowie, takie albumy nagrywa się dosłownie raz. 

Czytaj więcej...

Attero Dominatus - recenzja by Chainsaw

Następca niezwykle udanego ''Primo Victoria'' przyniósł nam muzykę,dojrzalszą i bardziej rozbudowaną choć nadal charakterystyczną dla SABATON. Pełni wigoru i pomysłów muzycy już rok po premierze ''Primo Victoria'' poszli za ciosem i wydali kolejny album ''Attero Dominatus''. Wszechobecne zniszczenie - którym określić możemy drugi album Szwedów podkreśliło pozycję Szwedów na heavy/power metalowej scenie, i z dnia na dzień grupa stawała się coraz popularniejsza.Oczywiście, jeśli ma się talent a w dodatku umie się z niego korzystać... jest się unikalnym i wspaniałym. A Szwedzi o tym doskonale wiedzą.

Czytaj więcej...

Primo Victoria - recenzja by Chainsaw

Debiut (nieprawdziwy) szwedzkich metalowców z SABATON pojawił się kompletnie niespodziewanie. Równie niespodziewanie w umysłach miłośników heavy/power metalowego grania zapaliła się lampka ''zwróć uwagę, zakochaj się''. Tak więc stało się. Niżej podpisany, znający zespół od więcej niż kilku lat (bo już od dema ''Fist for Fight''), kompletnie oszalał na punkcie sympatycznych miłośników metalu i wojny.

Czytaj więcej...

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine