logo3

Relacje

Sabaton Open Air 2017 - relacja

Nikt z nas nigdy nie przypuszczał, że najbardziej wyczekiwane dni w roku będą to dla nas dni pracy. I to prawie 2 tysiące kilometrów od domu, w Szwecji.

Falun, bo o tej miejscowości tu mowa, to miejsce szczególne. To tu uformował się zespół Sabaton, tutaj także organizują oni co roku swój rodzimy festiwal – Sabaton Open Air. Dlaczego to tak ważne i dla nas? Ponieważ co roku mamy zaszczyt być tam i współtworzyć to wspaniałe wydarzenie. W tym roku szczególne, bo jubileuszowe, dziesiąte.

SOA 2017 grouppic

 

Czytaj więcej...

Sabaton Cruise 2016

19 minut.

Tylko tyle czasu wystarczyło, aby Cruise 2016 został wyprzedany. Jeśli impreza grudniowa potrzebuje niecałych 20 minut, by sprzedać wszystkie bilety już w sierpniu – wiedz, że naprawdę warto!

14 grudnia o nieprzyzwoitej godzinie, 5 nad ranem, polska ekipa Battalionowa stawiła się na warszawskim Okęciu, by stamtąd odlecieć do Sztokholmu i dołączyć do reszty, będącej już na miejscu. Dwugodzinna, poranna podróż wdarła się w nasz cykl życia. Po dotarciu do Sztokholmu i regeneracji sił, nasza liczna, bo już dwunastoosobowa ekipa, wyruszyła do portu, gdzie rozpoczęliśmy nasz rejs.

Cruise 2016

Czytaj więcej...

Sabaton Open Air 2016

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Festiwal Sabaton Open Air 2016 również dobiegł końca, ale wspomnienia pobytu w tym cudownym miejscu pozostaną z nami jeszcze na długo!

Falun16 8

Falun. Pełna zieleni, jezior, niezwykle malownicza miejscowość w regionie Dalarna w środkowej Szwecji. To tutaj przez tydzień kilkunastoosobowa reprezentacja Battalionu pracowała i bawiła się na kolejnej odsłonie festiwalu organizowanego przez zespół Sabaton. 

Czytaj więcej...

Sabaton Cruise 2015

17 grudnia 2015 roku, terminal promowy Värtahamnen w Sztokholmie, Szwecja. Zimno, ciemno i do domu daleko. Jednak poczekalnia wypełniona jest po brzegi hałaśliwymi i szczęśliwymi fanami zespołu Sabaton. Bo oto już za chwilę rozpocznie się kolejna edycja Sabaton Cruise, czyli niemal 24-godzinne party na imprezowym promie Galaxy. W tym roku tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli Polish Panzer Battalion i choć ekipa nie była liczna, to z pewnością silna osobowościowo.

Kiedy już wpuszczono nas na pokład i wciśnięto nam w łapki ulotki z rozkładem jazdy (oraz wspaniałą informacją, że jutro wystąpi na scenie zespół Gamma Ray), dostaliśmy niespotykanie dużo czasu na opróżnienie półek sklepowych i wprowadzenie się w dobry nastrój, z czego wszyscy skwapliwie skorzystali.

Czytaj więcej...

Falun 2015 - relacja

Sabaton Open Air 2015 od kuchni, czyli opowieść o tym, jak sześć kucharek tworzy magię.

Falun w regionie Dalarna – malownicze i sportowe miasto w środkowej Szwecji. To tutaj 10 sierpnia dwunastoosobowa reprezentacja Polish Panzer Battalion stawiła się, by już od następnego dnia rozpocząć tygodniową przygodę z festiwalem. Sprawnie rozstawiliśmy swoje obozowisko, by móc potem cieszyć się resztą wieczoru. Powitalny grill ze Szwedami, wzajemna nauka języków ojczystych i świetna atmosfera pozwoliła naszej ekipie pozytywnie nastroić się do czekającej nas pracy.

Falun15 nasceniefoto. Żaba                                    

Czytaj więcej...

Noch Ein Bier Fest - relacja

Sabaton postanowił rozszerzyć działalność festiwalową. Oprócz sierpniowego Sabaton Open Air w tym roku zorganizowany został Noch Ein Bier Fest. Wydarzenie to odbyło się 25 lipca w Gelsenkirchen, w Niemczech. Oczywiście grupa członków Polish Panzer Battalion wybrała się na obczyznę, by zobaczyć na własne oczy co tam się wydarzy. Przedstawiamy Wam relację z tego festu, napisaną przez Miri.

Through the gates of hell...

To jedyna myśl towarzysząca wsiadaniu do pociągu relacji Lublin – Warszawa. Jeszcze wtedy nieświadomie przeklinaliśmy zło lejące się z nieba. Oznacza to tylko, że wyprawę do Gelsenkirchen czas zacząć!

Czytaj więcej...

Pancerne wojaże po słowackiej ziemi - relacja

Nie mogło być inaczej... Battalionowy wyjazd na Słowację na koncerty zespołów Sabaton oraz Nightwish nie mógł się odbyć bez, już tradycyjnych, spotkań przynajmniej kilku Pancernych wieczór wcześniej. Dzielenie się emocjami, między-beforowe rozmowy na Skypie, plotkowanie do rana ze świadomością, że następnego dnia trzeba wstać o piątej rano i spędzić te dziewięć godzin za kółkiem. Dzięki tym wszystkim czynnikom wyjazdowi towarzyszyła atmosfera trudna do opisania.

14.06.2015 godz. 5:15 Battalionowy szwedzki (nie)ogar nie pozwolił na spakowanie się dzień wcześniej. Jako jedyna kobieta, i to jeszcze naczelny kierowca, w męskim gronie najszybciej jak tylko mogłam zrobiłam się na bóstwo i wrzuciłam do plecaka rzeczy na zmianę.  I czemu ten czas tak szybko leci? Planowana godzina wyjazdu (7:00) coraz bliżej, a my ciągle niegotowi. Szybkie śniadanie... i czas na przygodę!

Czytaj więcej...

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine