logo3

Nie zauważyłem zmiany członków zespołu. Może dlatego, że materiał w większości skomponował Joakim? W którymś z wywiadów przeczytałem (chyba nawet na tej stronie), że Thobbe miał jakieś propozycje ale były za mało "sabatonowe" i nie przeszły. Pewnie wniosłoby to odrobinę świeżości, a może wręcz przeciwnie?

 

 

Night Witches

Dobre i mocne intro. Ciekawe czy zastąpi "Ghost Division" na koncertach? Zdecydowanie najgłośniejszy utwór na płycie. Bardzo podoba mi się wstęp niczym ze starego radia.

No Bullets Fly

Killing ground! Even though you surr... a nie, pardon! Killing machine! Honour in the skies... To już słyszeliśmy. Nie znalazłem niczego nowego i ciekawego w tej piosnce i zazwyczaj słucham jej bardzo rzadko.

Smoking Snakes

Intro rodem z "Aces of Exile". Dalej jest jest to typowy, Sabatonowy utwór. Podobnie jak u poprzednika - nie odnazałem niczego dla siebie i zazwyczaj przewijam. :(

Inmate 4859

Pozytywne zaskoczenie! Pozytywka na początku, dramatyczne i mroczne gitary oraz wpadający w ucho refren. Bardzo lubię sabatonowe "hymny" w marszowym rytmie. Niedawno uświadomiłem sobie, że utwór bardzo mi przypomina "Ruina Imperii", ale nie ma to większego wpływu na mój odbiór, ponieważ polubiłem go od samego początku. Byłoby super gdyby Joakim dodał trochę więcej orkiestracji. Myślę, że utwór mógłby na tym zyskać. 

Btw. W 2:55 cały czas słyszę mostek z "Hearts of Iron". Pasowałby idealnie!

To Hell And Back

Piosenka-eksperyment, która okazała się wielkim sukcesem! Moi znajomi, którzy nie lubią Sabatonu, polubili THAB od razu. Nawet siostra czasem krzyknie "Włącz To Hell And Back!". Kolejne pozytywne zaskoczenie na płycie.

The Ballads Of Bull

Muzycznie bardzo przyjemna piosenka. Wokalnie... nie do końca. Mam wrażenie jakby oba te elementy nie pasowały do siebie. Muzyka jest zbyt spokojna dla mocnego głosu Joakima, który śpiewa jakby próbował się przebić przez ciężar gitarowych riffów, którego tutaj nie ma.

Resist And Bite

Kolejne pozytywne zaskoczenie i jest to jeden z moich faworytów. Mostek z chórami jest świetny! Nie jest to typowy Sabatonowy utwór. Coś nowego, świeżego. Nie bez powodu został wybrany na singla! Więcej takich zaskoczeń poproszę!

Soldier Of 3 Armies

Sabatonowo-metalowy hymn, bardzo skoczny, radosny i idealny na koncerty. :) Piosenka, choć podobna do "Metal Crue", przypadła mi do gustu od pierwszego przesłuchania. Może nawet ze względu na to podobieństwo?

Far From The Fame

Utwór wszystkim dobrze znany, ale w nowej odsłonie. W mojej opinii - "magia pierwszego przesłuchania" zadziałała i tym razem. Wolę pierwszą wersję. Intro na perkusji w wersji na "Heroes" nie ma takiej mocy jak u poprzednika.

Hearts Of Iron

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy utwór na płycie. Średnie tempo w rytmie marszu, od czasu do czasu czuć "Uprising", które zresztą jest jednym z moich ulubionych Sabatonowych utworów. Uwielbiam chóry a tu jest ich bardzo dużo. :)

Podsumowując, "Heroes" zawiera sporo nawiązań do innych zespołów a także do starszych piosenek grupy. Jest też wiele zaskakujących nowości, które świadczą o tym, że Joakim rozwija się jako kompozytor. Mam nadzieję, że nowi członkowie wezmą większy udział w procesie twórczym i wniosą coś ciekawego. Zespół postanowił zmniejszyć ilość klawiszy i orkiestracji do minimum. Jestem wielkimfanem symfonicznego metalu i bardzo podobały mi się te wstawki na "Carolusie". Może to i lepiej? Co za dużo to niezdrowo. Ale podtrzymuję zdanie, że "Inmate" mógłby być bardziej symfoniczny. 

OCENA całości: 8/10


autor recenzji - Adriano

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine