logo3

Chain: Hej Par! Co nowego w obozie Sabaton? Masz dla nas jakieś dobre wieści? Nasz ostatni wywiad nie doszedł do skutku więc pora na nowy.
Par: Hej! Miło znów Cie słyszeć.

Chain: Mamy 2008 rok. Jak myślisz jak Twój zespół odnajdzie się w nowym roku. Jak zaś wspominasz zeszłoroczny pełen sukcesów i zmian dla zespołu czas?
Par: Tak jak planowaliśmy nowy rok rozpoczęliśmy od nagrywania ''The Art of War''. Okazało się, że album będzie iście genialny i już niedługo będziecie mogli się o tym przekonać. To co okazało się dla nas priorytetem czyli współpraca z ludźmi ze Stanów Zjednoczonych, okazało się również sukcesem i na pewno zaczniemy koncertować w tamtej części świata.

Chain: Nowy rok przynosi cały wachlarz nowych możliwości. Gdzie i kiedy tym razem zagracie i czy nie ominiecie Polski? Z kim i gdzie u nas zagracie! :)
Par: Z pewnością jest sporo do osiągnięcia w tym roku, wiele rzeczy mamy już zaplanowanych teraz tylko wprowadzić je w życie. Nowy album daje nowe możliwości i z pewnością nie ominiemy Polski. Polska będzie naszym celem podczas naszej trasy jako headliner w Paździeiku/Listopadzie. Od momentu kiedy sami możemy ruszać w trasy jako headliner nie jestem w stanie Ci powiedzieć z kim pojedziemy... ale zapewniam, że będzie to dobry zespół.

Chain: Zeszły rok był czymś wyjątkowym dla Sabaton, wynieśliście się na prawie sam szczyt, osiągneliście wiele jako grupa, nagraliście dvd, koncertowaliście na bardzo prestiżowych festiwalach. Jakieś szczególne plany na ten rok?
Par: Wiesz, tamto DVD nie tylko nie zostało wydane ale zostało też trochę spieprzone. W tym roku jak wszyscy pewnie wiecie nagrywamy nowe w swoim rodzimym mieście i materiał z Hof-Ter-Loo dodamy jako bonus. Nareszcie moje marzenie się ziści i będę miał nie tylko dvd mojej kapeli ale przedewszystkim nagram je w swoim własnym mieście.

Chain: Jak doszło do waszych występów przed Gamma Ray i Helloween w Czeskiej Republice? Jak wspominacie koncerty u boku pionierów power metalu. Jakieś szczególne wspomnienia?
Par: Mieliśmy wielkie szczęście kiedy chłopaki z Axxis odwołali swój udział na tej części trasy. Oczywiście, że chcieliśmy pojechać w całą trasę z Gamma Ray i Helloween ale to zadanie promotor zachował dla Axxis. Wszystkie trzy wieczory były wspaniałe, przecież ongiś wszyscy byliśmy fanami Helloween! Zresztą członkowie obu grup byli bardzo usatysfakcjonowani naszym udziałem w tej części trasy. Szybko złapaliśmy kontakt z członkami zespołów oraz z ekipą techniczną, dzięki temu daliśmy trzy na prawde niezapomniane show. Nie ma nic złego o czym mógłbym mówić. Wyłącznie za to mogę mówić w samych superlatywach. Śmiesznie było gdy Marcus Grosskopf wszedł drugiego dnia do naszej garderoby ze strasznie dużą ilością alkoholu i powiedział coś w stylu '' Dzięki Ci Boże za Szwedzkich kompanów do chlania''.

Chain: Wasz nowy album już prawie jest wydany. Co możesz nam o nim powiedzieć? Jakieś szczegóły? Specjalny utwór? Czy może jakiś nowy koncertowy pewniak? Jakiś czas temu w inteecie został zamieszczony filmik nakręcony na Węgrzech podczas którego wykonujecie nowy numer. Kiedy spotkaliśmy się w Zlinie mówiłeś, że Ghost Division będzie szybkim numerem na kształt Panzerbattalion, tymczasem podczas oglądania filmiku zastanawiam się pomiędzy Panzerkapmpf a Ghost Division. Obstawiam ten pierwszy.
Par: Wiesz nowy album. Z pewnością nie jest aż tak bardzo power metalowy jak poprzednie, jest trochę inny zresztą odrobinę zmieniliśmy koncept gdyż inspiroiwany jest ''Sztuką Wojny'' Sun Tzu. Wyszło interesująco ale nie staraliśmy się trzymać określonych ram ani brzmieniowych ani lirycznych. Utwór o który pytasz to właśnie Ghost Division który będzie wydany jakos strona B singla ''Cliffs of gallipolli''.

Chain: W międzyczasie wydajecie też singla. Znajdą się na nim dwa utwory : ''Ghost Division'' oraz ''Cliffs of Gallipoli''. Dlaczego akurat te dwa utwory? Przyznam, że okładka tego singla to arcydzieło i nie mogę doczekać się odsłuchu tych dwóch zapewne wspaniałych kompozycji!
Par: Wielokrotnie sprzeczaliśmy się o to które utwory są najlepsze. W koncu padło na Cliffs Of Gallipoli dlatego, że to po prostu najlepszy numer Sabaton jaki kiedykolwiek napisaliśmy. Przynajmniej tak twierdzą Ci co go słyszeli. To wolny numer dlatego jako przeciwieństwo daliśmy coś szybszego i cięższego czyli Ghost Division.

Chain: Jak brzmi teraz Sabaton? Czy ponownie nagrywaliście w Abyss?
Par: Tak wszystkie utwory nagraliśmy w Abyss. Tym razem jednak korzystając z pomocy obu braci Tägtgren. Tommy i Peter okazali się niezwykle pomocni. W trakcie sesji okazało się, że Peter jest niezwykle sympatycznym i pracującym na swój zabawny sposób realizatorem. Jesteśmy mu wdzięczni za pokazane wskazówki i oczywiście za końcowy efekt.

Chain: Prawdopodobnie nagraliście coś extra. Wiadome jest, że nagraliście ''Für Immer'' Warlock. Czy jeszcze jakieś piosenki? Jeśli tak to jakie one są? Czy tym razem nagraliście ten numer który pozostał po sesji do Attero Dominatus?
Par: Nagraliśmy ''Für Immer'' Warlock, i tyle co mogę powiedzieć ten kawałek jest po prostu zajebisty. Co zaś się z tym stanie, nie jestem w stanie powiedzieć, wiem tyle, że ma się to ukazać na składance Tribute to Doro. Poza tym nie mamy jakiegoś dodatkowego materiału. Nagraliśmy alteatywną wersje Panzer Battalion dla żołnierzy w Czadzie.

Chain: Projektujecie już pewnie nowy merchandise prawda? Czego możemy się spodziewać? Czy i tym razem będzie można zakupić go w Polsce?
Par: Na razie jest za wcześnie by o tym mówić. Jedno jest pewne, że bardzo konkretnie pracujemy nad sklepem inteetowym. A wtedy koszulki będa dostępne na całym świecie.

Chain: W tym roku ponownie zagracie na Masters of Rock, tym razem dostaniecie zapewne lepszy czas niźli w zeszłym roku i jesteście jedną z głównych gwiazd. Rozumiem, że wasz show będzie dłuższy?
Par: Wiesz to wspaniałe, że ciągle się rozwijamy i rośniemy jako kolektyw. Wszystkie kroki które teraz robimy są właściwe i trudno powiedzieć co przyniesie przyszłość. Czy będzie dłuższy? Pewnie tak, ale to nie od nas zależy.

Chain: Pełni nadziei czekamy na nowy album i na jakiekolwiek możliwości odsłuchu próbek. Może na koniec powiesz nam coś specjalnego? Pozdrowienia z Cieszyna i od wszystkich Saba maniaków w całym naszym kraju!
Par: Miejcie oczy szeroko otwarte. Już niedługo na naszym myspace będzie możliwość odsłuchu albumu. Czekajcie na Art of War, jest tam numer specjalnie dla Was!!!

Niech Vodka będzie z Wami!

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine