logo3

Koncert w Luksemburgu zakończył już ostatnią część trasy Heroes On Tour. Trwała ona przez ostatnie półtora miesiąca. Sabaton wraz z zespołami supportującymi (Wisdom, Bloodbound, Alestorm) odwiedził dużą część Europy dając wspaniałe koncerty dla spragnionych muzyki na żywo fanów. Wiele z tych występów było wyprzedanych.

Teraz nadszedł czas na małą przerwę w koncertowaniu. Sabaton w kwietniu wchodzi do studia by nagrać nową płytę! Joakim w wywiadach mówi, że większość utworów jest już napisana i teraz tylko je dopracowuje. Planowo nagrania mają się skończyć w połowie maja, tak żeby wszystko było gotowe przed rozpoczęciem sezonu festiwalowego.

Joakim o nowej płycie:

"Nie chcę nagrać pięćdziesięciu utworów tylko po to, żeby potem wybrać te najlepsze, bo to oznacza, że wcale nie skupiałeś się na każdej piosence wystarczająco długo. Jednak chcę nagrać jeden, dwa utwory więcej, żeby wyczuć rytm albumu. Tak czy inaczej zarejestrujemy wszystko, a potem będziemy usuwać niektóre utwory tak, żeby właśnie znaleźć ten odpowiedni rytm całego albumu." 

"Jest to mieszanka znanego wszystkim, naszego sabatonowego stylu z nowymi elementami. Szczerze mówiąc jest to najtrudniejsza część pisania nowych utowrów, ponieważ jeśli zrobisz zbyt duży krok do przodu prawdpodobnie zawiedziesz siebie i fanów. Z kolei jeśli nie masz odwagi dodać niczego nowego, na pewno zawiedziesz zarówno siebie jak i fanów. Nigdy nie planowaliśmy zmieniać się w żadnym specyficznym kierunku. Zawsze mieliśmy jakieś odstające trochę od reszty utwory na płytach - na przykład Cliffs Of Gallipoli, które jest naszym upianistycznionym miksem Savatage, Meat Loaf i Sabaton. Moim zdaniem to jest fajne dopóki mieści się w ramach muzyki rockowej. Niektóre utwory są mocniejsze niż zazwyczaj, inne z kolei delikatniejsze. Powiedzieliśmy sobie: zamiast skupiać się na tym, by grać mocniej czy wolniej, skupmy się nad tym, by grać lepiej. Lepiej czasami znaczy mocniej. Lepiej czasami znaczy dellikatniej."

Zapytany o opis brzmienia nowego albumu odpowiedział: "Z tego co widzę są duże szanse, że będzie to najbardziej różnorodny album, jaki Sabaton do tej pory wydał."

Premiera płyty odbędzie się późnym latem. Czekamy niecierpliwie!

okladka

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine