logo3

Sweden Rock Festival 2016

 

 

W ostatnim czasie światek muzyczny obfituje w newsy o przyszłorocznych festiwalach open air. Nic dziwnego, jest to czas formowania lineupu, zaklepywania najlepszych terminów i zespołów. Nasi ulubieni Szwedzi po raz kolejny pojawia się na Sweden Rock Festival - muzycznej wizytówce Skandynawii.

 

 

 

 

Kiedy w 2005 roku po raz pierwszy graliśmy na Sweden Rock Festival, największym i najlepszym festiwalu rockowym w Szwecji, byliśmy stosunkowo małym zespołem, który otwierał imprezę na najmniejszej scenie. Teraz, po przeszło 10 latach, będzie wprost fantastycznie wrócić na ten największy i najlepszy szwedzki festiwal by zakończyć go na scenie głównej! - tak powrót na Sweden Rock komentuje basista zespołu Sabaton, Pär Sundström.

Ten pochodzący z Falun heavymetalowy zespół w ostatniej dekadzie pokonał dość niesamowitą drogę, by stać się jednym z przodujących muzycznych towarów eksportowych Szwecji. Ich widownia rosła wprost proporcjonalnie i za każdym razem, gdy Sabaton pojawiał się na SRF grał na coraz większej scenie przed coraz większą publicznością. Kiedy latem zagrają na scenie głównej (Festival Stage), po raz pierwszy zrobią to z pełną oprawą sceniczną i nową płytą w zanadrzu (grając przedpremierowo kilka nowych kawałków - przyp.red).

źródło: SRF, tłumaczenie Kejti

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine