logo3

Lato za nami. Przeżywając szok termiczny i myśląc o nadciągającej jesieni, wracamy powoli do codziennych obowiązków, pracy i nauki. Jednak muzycy z zespołu Sabaton dopiero teraz mogą odetchnąć i cieszyć się urlopem. Po intensywnych miesiącach pracy i koncertowania, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i przerwę. Hannes (perkusista) odbywa podróż po Norwegii, a Chris i Thobbe postanowili… wrócić do szkoły!

szkola 2

 

Chris, Thobbe i ich przyjaciel Jonas (basista z Folow The Cipher) odwiedzili niedawno Bjursåsskolans - szkołę muzyczną w regionie Dalarna. Wszyscy opowiedzieli tam o początkach swoich muzycznych przygód, etapach ich kariery, nauce gry na instrumentach i inspiracjach. Nie zabrakło także gitarowych popisów!  Można je zobaczyć tutaj: *klik*

Uczniowie oczywiście byli zachwyceni. Każdy z nich miał możliwość rozmowy ze swoim idolem, a nawet uczestnictwa w szczególnej lekcji muzyki. W jej trakcie muzycy oddawali w ręce młodych pasjonatów swoje gitary, pokazując im różne triki.

szkola 1

Taka lekcja muzyki nie była na szczęście ostatnią - muzycy planują jeszcze przygodę jako nauczyciele. Jako fanów metalu i gitarowych dźwięków cieszy nas to, bo podobno czym skorupka za młodu nasiąknie…  : )

text by Miri

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine