logo3

1466696064

Byli członkowie Sabaton zakładają super-grupę.
Z Sabaton niespodziewanie odeszli w marcu. Teraz byli członkowie zakładają "super-grupę" Civil War z wokalistą Astral Doors - Patrikiem Johanssonem, i basistą Stefanem "Pizzą" Eriksonem z Volturyon.
- To są nowopowstałe emocje - mówi Patrik Johansson
Dwa miesiące temu podjęto decyzję - Sabaton się rozpada. Z zespołu odeszli Daniel Mullback, Rikard Sundén, Oskar Montelius i Daniel Myhr, podczas gdy Joakim Brodén i Pär Sundström zdecydowali kontynuować działalność zespołu oraz zrealizować nadchodzącą trasę z nowymi członkami. Nie minęło wiele czasu, aby ci, którzy odeszli, uformowali nowy zespół. Z wokalistą Patrikiem Johanssonem z Astral Doors i basistą Volturyon Stefanem "Pizzą" Eriksonem zaprezentowali nowy zespół Civil War.
- To powstało dość naturalnie. Zawsze wszyscy uważaliśmy, że Patrik brzmi świetnie, i kiedy był w pobliżu spytaliśmy go o dołączenie do zespołu - mówi perkusista Daniel Mullback.
- W ogóle się nie wahałem. Astral Doors ma oczywiście stałą publikę, a my jesteśmy trochę bardziej undergroundowi. Widzę to jako szansę, aby trafić do szerszej publiczności - mówi Patrik Johansson.
Pizza Erikson jako techniczny był z Sabatonem na kilku ich trasach, i bardzo dobrze zna zespół. Kiedy rozpad Sabaton stał się faktem, spotkał na mieście Rikarda Sundéna i powiedział mu, żeby zadzwonił do niego, kiedy nowy zespół będzie potrzebował basisty.
- Robiłem soundchecki dla Sabaton przez 3 lata. Teraz fajnie będzie grać coś innego niż death metal (Volturyon to kapela death metalowa - przyp. PPB)
Kwartet z Sabaton nigdy nie był specjalnie zaangażowany w pisanie piosenek, których kompozycją głównie zajmował się Joakim. Ale w tym nowym układzie wydajność skoczyła bardzo wysoko i wszyscy biorą udział w procesie tworzenia.
- To było przebudzenie. Człowiek nie był wcześniej zaangażowany w piosenki.  Kiedy byliśmy w domu, nie dotykaliśmy niczego związanego z muzyką. Jestem teraz tak cholernie produktywny, jak nie byłem nigdy. Zostaliśmy pełnym zespołem półtorej tygodnia temu i już przygotowujemy 6-7 piosenek - mówi keyboardzista Daniel Myhr.
Civil War będzie kontynuował pisanie piosenek przez lato. Tej jesieni mają nadzieję wydać swoją pierwszą EP-kę, a wiosną przyszłego roku album – czyli w samą porę, biorąc pod uwagę okres rezerwacji zespołów na festiwale w 2013. Pytanie o brzmienie pozostaje na razie bez odpowiedzi.
- Każdy z nas ma zupełnie inne inspiracje muzyczne - mówi Daniel Myhr, którego zdanie potwierdza Daniel Mullback.
- Mamy mnóstwo pomysłów na utwory, nasze brzmienie „wyjdzie” samo.
- Jesteśmy zgodni co do tego, że chcemy mieć dobre melodie. To nas może zaprowadzić wszędzie, jednak melodie są bardzo ważne. Ale to nie może brzmieć zbyt miło. Zdecydowanie nie będzie się przy tym tańczyć - mówi Patrik Johansson.
Czy z nazwą zespołu Civil War, będziecie kontynuowali temat wojen?
- Nie, nie będziemy kontynuować tematyki wojennej Sabaton. Teraz teksty mogą być o czymkolwiek. To jest po prostu dobra nazwa, która dobrze brzmi. Ma to trochę wspólnego z Falun i Borlänge. Połowa z nas jest z jednego miasta, a druga połowa z drugiego. Taka mała wojna domowa, ha ha ha - mówi Daniel Myhr.
Co tak właściwie stało się w Sabaton, byli członkowie nie chcą zdradzić. Ale nie rozmawiali z Joakimem ani Pärem od czasu rozpadu.
- Słyszeliśmy wersję, zgodnie z którą nie chcieliśmy dłużej grać. Ale tak po prostu nie było. Czy w takim przypadku robilibyśmy to, co teraz robimy? (chodzi o założenie nowego zespołu – przyp. PPB). Mimo to jest wiele osób, które uważają, że to nie my gramy na nowej płycie (Carolus Rex – przyp. PPB) tylko nowy, obecny skład zespołu. Ale to również nieprawda, to my - mówi Daniel Mullback.

Tłumaczenie artykułu z dt.se 

Profil Civil War na facebooku

 

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine