logo3

Przedsprzedaż nowej płyty Carolus Rex, (która będzie miała swoją premierę 28 maja) właśnie ruszyła w Polsce!

Płyta będzie dostępna w Polsce w trzech edycjach:

- 1xCD (angielskojęzyczna)
- 2xCD Limited Edition Digipack (angielskojęzyczna + szwedzkojęzyczna + Twilight Of The Thunder God (Amon Amarth cover)
- 2xLP (angielskojęzyczna + Twilight Of The Thunder God (Amon Amarth cover) + plakat)

Ponadto, na fan.pl można zamówić koszulki z Carolusa (tylko L i XL męskie).


A oto oficjalne oświadczenie prasowe dystrybutora Warner Music Poland o nowej płycie:

"Sabaton zaprasza na kolejną lekcję historii. Tym razem Szwedzi proponują fanom, których w Polsce mają multum, piosenki dotyczące historii ich ojczyzny. Joakim Brodén, wokalista zespołu, zdecydował się tym razem na zbadanie w tekstach historii swojej ojczyzny. Konkretnie czasów świetności szwedzkiego imperium od 1561 do 1721 roku. Część tego okresu to rządy króla Karola XII Gustawa, który zapisał się w historii Szwecji licznymi wojnami, również z Polską. 

Powaga zadania wymagała bardzo dokładnego researchu historycznego. Z pomocą Joakimowi przyszedł wybitny szwedzki historyk Bengt Liljegren. "Daliśmy sobie też więcej czasu w studiu, by znaleźć właściwe brzmienie" - mówią muzycy. W znalezieniu owego właściwego brzmienia pomógł Sabaton wybitny rodak w dziedzinie produkcji, Peter Tägtgren (także muzyk Hyprocrisy i Pain). "Peter powiedział nam po zakończeniu sesji, że ten album wyznaczy nowe standardy brzmieniowe w heavy metalu" - dodają dumni muzycy. Nie ma wątpliwości, że rok 2012 będzie należeć do zespołu Sabaton. 

Już po nagraniach albumu "Carolus Rex" Oskar Montelius, Rikard Sundén Daniel Mulback oraz Daniel Myhr pożegnali się z Pärem Sundströmem i Joakimem Brodénem, którzy będą kontynuować działalność pod szyldem Sabaton. Nowymi muzykami Sabaton zostali: Chris Rörland i Thobbe Englund (gitary) oraz Robban Bäck (perkusja). Na razie nieobsadzone pozostaje stanowisko klawiszowca. Pierwszy koncert w nowym składzie szwedzka formacja zagrała 15 kwietnia w San Antonio, w Teksasie. Reakcje były fantastyczne, co dowodzi, że Sabaton nic nie stracił ze swej siły rażenia. 

Specjalna wersja z bonusami zawierająca dwie wersje płyty: szwedzką i międzynarodową. Poza 11 kompozycjami ze standardowej edycji, zespół zarejestrował również bonusy. Wśród nich cover Rammstein "Feuer Frei!", który Joakim zaśpiewał po niemiecku, a także "Twilight Of The Thunder God" grupy Amon Amarth z Peterem Tägtgrenem na wokalu."

(Feuer Frei! oraz In The Army Now są dostępne tylko na wyprzedanej już wersji mailorder w Nuclear Blast Shopie)

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine