logo3

1751711570Sabaton wydaje nową i płytę i ma przed sobą długą trasę, ale teraz - jak ujawnia szwedzka gazeta Dalarnas Tidningar, zespół prawdopodobnie rozpadnie się.

Źródła DT mówią, że Sabaton się rozpadł. Według gazety, wokalista Joakim Brodén i basista Pär Sundström będą kontynuować działalność zespołu z nowymi muzykami. Powód, dla którego członkowie zespołu rozeszli się, nie jest znany. Joakim Brodén, który jest też głównym kompozytorem nie zdradził żadnych szczegółów ani nie potwierdził tej informacji.

- Nie chcę tego w ogóle komentować.
Ale też nie zaprzeczasz?
- Nie mogę nic powiedzieć dopóki mikrofon jest włączony.
- Jedyne co mogę powiedzieć to to, że to cholernie smutne, że takie plotki się szerzą.

Sabaton właśnie nagrał swoją nową płytę Carolus Rex która zostanie wydana po szwedzku jak i po angielsku. Tematem płyty jest szwedzki imperializm oraz król Karol XII. Płyta zostanie wydana przez Nuclear Blast 23 maja.

10 kwietnia Sabaton rozpoczyna trasę po Ameryce Północnej w Tampa na Florydzie. Później czekają ich zajęte wakacje - mnóstwo koncertów na letnich festiwalach które zakończy Rockstad: Falun. Jesienią zespół koncertuje m.in. w Szwecji gdzie ich supportem będzie Raubtier i Dynazty.

Inni członkami Sabaton poza Joakimem Brodénem i Pärem Sundströmem byli Daniel Mullback, Rikard Sundén, Oskar Montelius i Daniel Myhr.

Na oficjalnej stronie Sabaton w dziale dla prasy zostały usunięte stare zdjęcia zespołu oraz biografia. Umieszczono informację, że nowe zdjęcia jak i biografia zostaną zamieszczone wkrótce.


Źródło: dt.se

ikonafejs ikonayoutube ikonasabaton

Warto odwiedzić

sabaton.pl CartonMerch

Oficjalny sklep internetowy Sabatonu

Rockstadt Falun - Sabaton Open Air - strona oficjalna

Sklep Sabatonu w Nuclear Blast


Inne fankluby

Sabaton French Division

banergermansabo

swedishcaroleans

British Metal Machine