logo3

29 kwietnia 2012 roku odbył się II Ogólnopolski Zlot Fanów Zespołu Sabaton. Wydarzenie miało miejsce w klubie Agrafka w Zgierzu.

Zlot cieszył się popularnością wśród fanów z całej Polski, ponieważ wielu z nich nie dotarło na zeszłoroczny zlot w Katowicach ze względu na odległą lokalizację. Położony w centrum Zgierz był idealnym miejscem na zorganizowanie spotkania sympatyków twórczości szwedzkiego zespołu. Jeden z członków Polish Panzer Battalion, a zarazem mieszkaniec Zgierza, zaangażował we współpracę przy organizacji władze miasta, co było dodatkowym atutem zlotu. Szczególne podziękowania należą się Pani wiceprezydent, Bogumile Kapuście, prywatnie fance Sabatonu,  która zadbała o uczestników. Mogli oni liczyć na ciepły posiłek a także z dumą prezentować okolicznościowe koszulki, stworzone specjalnie na tę okazję.

 

zlot 2012 plakat

Na zlocie pojawiło się ok. 100 osób, w tym mieszkańcy Wielkopolski, Pomorza, Śląska, Krakowa i Warszawy. Nie zabrakło również młodzieży zgierskiej, dla której spotkanie fanów zespołu było nie lada atrakcją i oderwaniem od codziennej, szkolnej rzeczywistości. Ten dzień był pełen najrozmaitszych atrakcji – organizowane były konkursy z nagrodami, udział wziąć można było w karaoke z utworami zespołu Sabaton, miejsce miał także odsłuch kilku przedpremierowych z najnowszej płyty zespołu, Carolus Rex, która w sklepach ukazała się niecały miesiąc później.

Spragnieni mogli spróbować doskonałych regionalnych piw, a na głodnych czekały grillowane przekąski.  Zlot okazał się świetną promocją dla miasta. Wszyscy wyrazili jednogłośną opinię, że był on  zorganizowany na świetnym poziomie, pojawiły się też pytania o następną okazję do spotkania. Świetna atmosfera i otoczenie sprawiły, że kolejne spotkanie fanów zespołu Sabaton było niezapomnianym przeżyciem, wpisanym już na stałe do Battalionowego kalendarza!

relacja by Hellriser, Miri